Dětská pouzdra na brýle barevná s puntíky a obrázky

POUZDRA NA BRÝLE
A ČIŠTĚNÍ BRÝLÍ

Pouzdra na brýle

Pouzdra na brýle jsou důležitou součástí ochrany brýlí. Je dobré, aby bylo pouzdro pevné a brýle v něm dobře seděly. Rozhodně nedoporučujeme nosit brýle volně v kapse, jinak se poškrábou nebo poškodí.

Součástí pouzdra by mělo být mikrovlákno na čištění.

Jak čistit brýle?

Brýle čistěte na mokro. Opláchněte je vlažnou vodou a použijte malé množství mýdla nebo saponátu na odmaštění. Můžete použít i sprej.

Pak je dotřete mikrovláknem k tomu určeným.

Spreje na čištění brýlí

Sprej je dobré nosit u sebe v tašce nebo kabelce. Kdykoliv potřebujete brýle vyčistit, jen je postříkáte a dotřete mikrovláknem. Většina mikrovláken se dá pak ručně přeprat a znovu použít.

Spreje a ubrousky proti zamlžování brýlí

V zimních měsících, kdy přecházíme ze zimy do tepla, se brýle zamlžují. Abychom tomu předešli, můžeme použít k tomu určené spreje nebo napuštěné hadříky. Je to jednoduché: účinná látka se nanese (buď sprejem, nebo napuštěným hadříkem) na čisté brýle a většinou se nechá zaschnout.

Domácí ultrazvukové čističky

Ti, kteří chtějí mít brýle vyčištěné opravdu dokonale, si mohou pořídit domácí ultrazvukovou čističku. V profesionální variantě ji používáme i my v optice, a když se zastavíte, rádi vám brýle vyleštíme a srovnáme.