Dětské dioptrické brýle barevné

DĚTSKÉ DIOPTRICKÉ BRÝLE

Dětské brýle musí především dobře sedět, aby je děti nosily rády. Je nutné najít takový model, který odpovídá anatomii dětské hlavy, proto nesmí být ani moc velký, ani moc malý.

Dětské brýlové obruby

Brýle pro nejmenší – od narození do 1 roku

V nabídce jsou plastové obruby Nano Vista nebo Active Baby, jejichž velkou předností je poddajnost materiálu. Brýle se nedají rozbít a dobře sedí na obličeji. Neobsahují žádné kovové součásti, a jsou tak naprosto bezpečné i pro miminka.

Pokud si nevyberete plastovou obrubu, nabízíme kovové slušivé obruby řady populárních značek: Hello Kitty, Cars, Shrek. Skvělou volbou jsou i materiály z tinaflexu, jsou velmi odolné a lehké.

Brýle pro děti od 1 roku do 12 let

V naší optice preferujeme plastové obruby z řady Active od firmy Color Optik. Děti je rády nosí a zvládají s nimi všechny aktivity. Díky šňůrce a plastovým zarážkám za ušima brýle dobře drží na hlavě a nepadají, navíc jsou velmi slušivé.
Vyrábějí se i varianty se slunečním klipem.

POZOR: tyto brýle se nesmějí čistit alkoholovými prostředky ani nahřívat!

Dětské dioptrická skla

Dioptrická skla pro děti

Dioptrická skla pro děti pečlivě vybíráme s ohledem na jejich oční vadu. V Optice Anděl doporučujeme plastová skla, tvrzená proti poškrábání. Jsou lehčí, a především jsou pro děti bezpečná.

Z našich zkušeností jsou dobrou volbou brýlová skla Airwear junior od firmy Essilor. Tento polykarbonát je odolnější vůči rozbití. Je také o 45 % lehčí a o 25 % tenčí než standardní plastové čočky, takže se vaše dítě cítí pohodlně a vypadá skvěle.

Dioptrická sluneční skla

Vyrábějí se ve všech dioptrických variantách a v různých barevných odstínech. Děti je ocení v létě i v zimě, neboť je neomezují v jejich aktivitách.

Vysoké dioptrie

Pokud je dítěti předepsaná vysoká dioptrie a brýle se silnými skly se mu nepozdávají, můžete mu zakoupit ztenčená a odlehčená skla. Vypadají slušivě a nikdo nepozná, kolik dioptrií vaše dítě nosí.

Povrchové úpravy na dětská dioptrická skla

Antireflex – snižuje oslnění od osvětlení, dítě tak při různých aktivitách (ve třídě, u tabule, u počítače apod.) lépe vidí. Oči nejsou unavené a červené.

Tvrzení – nanáší se na plastová skla, aby nedocházelo k poškrábání.

Dětská pouzdra na brýle