Znáte mrkací klávesu?

vchod do budovy SKANSKA měření zraku

Chodíme měřit zrak do firem, naposledy jsme byli ve firmách Skanska a Deloitte. Vždy mě potěší, když se firma zajímá o své zaměstnance a umožní jim na pracovišti Dny zdraví, nebo jenom měření zraku. Reakce na měření zraku jsou vždy jiné a někdy trochu komické. Spousta lidí má zkreslené představy o tom, jak přistupovat k brýlím nebo svému zraku.

Jedna velká pověra, která se mezi námi šíří je, že když budete nosit brýle na blízko, zvyknete si a pak jste na nich závislí.

Mnozí muži nám nechtějí prozradit věk, abychom je neupozorňovali, že je čas na brýle.
Přátelé, nám to nevadí, že brýle nenosíte. My vám chceme pouze ukázat jaké to je, když máte perfektně změřený zrak a nosíte brýle, které vám jsou pohodlné.

Pohodlné brýle jsou jak perfektně padnoucí boty. Jenom do nich vklouznete a uleví se vám. Když vidět nechcete, sundáte je.

Ve firmách se hodně ptáme, na co brýle používáte, jak jste často u počítače, jak máte daleko monitor. Mnohdy používají zaměstnanci jedny brýle na všechny vzdálenosti a to je chyba. Oči se pak namáhají. Občas to přirovnávám k fotoaparátu. Když máte nastavené makro, nevyfotíte nic v půl metrech. Když máte brýle na blízko, nemůžete nic vidět dobře na počítači. Poslední naše doporučení pro všechny kdo pracují v klimatizovaných místnostech je, že pokud máte suché oči je potřeba dostatečně mrkat. Naše paní doktorka Háčiková tomu říká mrkací klávesa a tou je enter. Kdykoliv zmáčknete enter, zamrkejte. Když to bude nedostečné kupte si kvalitní umělé slzy. Oči pak budou celý den svěží.

Těšíme se na vás i ve vaší firmě, pokud budete mít zájem, zkontaktujete nás. Rádi vám váš zrak změříme, zkontrolujeme brýle, nebo jenom poradíme.

Těšíme se na Vás!

Váš Anděl Optik a Pavla Vedralová