Petr Veselý: Osobní příběh s multifokálními a office brýlemi

videoreference Optika Anděl Petr Veselý

„První brýle na čtení jsem potřeboval asi v osmačtyřiceti, o sedm let později zjistili v Optice Anděl, že vidím hůř i na dálku. Pavla Vedralová, majitelka optiky, mi navrhla, jestli si nechci nechat udělat multifokály.

To se mi líbilo, jedněmi brýlemi bych zkorigoval obě vady.“

Petr Veselý, novinář

I když už tehdy se mě Pavla ptala, jestli bych si nechtěl udělat brýle typu office. To jsou také multifokály, ale řeší vidění jen asi do 2 metrů a hodí se hlavně pro práci s počítačem. Mě to připadalo jako zbytečný luxus a vyhazování peněz.

Klasické multifokály mi několik let fungovaly výborně, a to i u computeru. Jenže v posledním roce jsem u obrazovky musel zvedat hlavu výš, než je přirozené a příjemné, abych dobře viděl. Zrak se mi totiž dál pomalu zhoršuje. A mě pak z toho záklonu pobolívalo za krkem.

Bylo jasné, že potřebují nové multifokály. Tentokrát jsem se ale rozhodl, že si nechám udělat i brýle office.

Trávím u počítače až nerozumný počet hodin, a tak si tenhle „luxus“ zasloužím. Zjistil jsem, že s nimi člověk vidí na obrazovku opravdu lépe a nebolí ho tolik oči, i když pracuje dlouho. Pokud je náhodou zapomenu doma, zvládnu v zaměstnání psát i s běžnými multifokály, ale je to určitě únavnější a kvůli ne úplně ideálnímu sklonu hlavy víc protestuje i krční páteř.“

A jakou má Petr osobní zkušenost? Shlédněte krátké video >>>

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video