Občas se ptáte, na co máte nárok od pojišťovny. Dospělým a dětským pacientům přispívají pojišťovny různě, ale jsou obecné zásady:
Na oční vadu (krátkozrakost, dalekozrakost, vetchozrakost, atigmatismus) pojišťovna plně hradí běžné skleněné čočky.
Za příplatek můžete mít např.: ztenčená, plastová, antireflexní, bifokální či multifokální skla.
Co je důležité pro uplatnění příspěvku?
Lékařský předpis (poukaz na brýle) vystaven očním lékařem.
Oční lékař vám však tento předpis může napsat jen v případě, že má smlouvu s Vaší pojišťovnou a lékařský předpis má platnost 3 měsíce od data vystavení.
Výše příspěvku na brýle – dospělí
- nárok na příspěvek má pojištěnec jednou za tři roky, a to na jedny brýlové obruby ve výši 150 Kč,
- v případě tří a více dioptrií do dálky dokonce na dvoje obruby (jedny náhradní),
- příspěvek platí také na kontaktní čočky,
- pokud se však výše dioptrií změní, vzniká nárok na příspěvek znovu,
- výše příspěvku pro sférické čočky: 51,-Kč/ks jednou za tři roky pokud nedojde ke změně korekce, tórické čočky: 111,-Kč/ks
- při vyšších dioptriích a vyšších cylindrech (cca nad 6 dioptrií a nad 2 cylindry) jsou příspěvky vyšší.
Výše příspěvku na brýle – děti
- děti do 6 let mají nárok na příspěvek na brýlové obruby třikrát za rok ve výši 300 Kč,
- děti od 6 let do 15 let mají nárok na brýlové obruby jednou ročně (platí pro všechny dioptrie i cylindr),
- děti mají také nárok na dvoje brýle (tedy dva příspěvky) při refrakční vadě +/- 3 dioptrie do dálky,
- nárok na brýlové čočky vzniká jednou ročně nebo při změně dioptrií,
- u dětí je ještě možno uplatnit příspěvek na tvrzení skel (kvůli bezpečnosti a ochraně oka při náhodném rozbití skel),
- příspěvek na okluzory je jednou za 3 měsíce v hodnotě cca 382 Kč.

Pokud si nejste jistí, rády vám poradíme.
Vaše Andělky
Přejít na kontakt >>>