1. Vyberte si správnou roušku
Zamlžují se vám brýle, protože si je zadýcháváte skrze roušku? Chce to lépe utěsnit. Ať už použijete jednorázovou zdravotnickou, nebo látkovou roušku, vždy by měla dobře sedět zejména v oblasti nosu – musí k němu co nejvíc přiléhat. Zdravotnické roušky tuto možnost mají, ovšem látkové, podomácku ušité většinou ne.
„V tomto případě by bylo ideální, abyste do horního okraje roušky všili kousek měkkého drátku, který se dá vymodelovat. Vydechnutý vzduch pak neuniká pod okrajem roušky, a brýle se tím pádem tolik nemlží,“ radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa, a doporučuje použít i speciální přípravky proti zamlžování brýlí – takzvané anti-fog produkty. Vyhráno máte také v případě, že si pořídíte brýlové čočky s hydrofobní úpravou, která odpuzuje vodu.
2. Zkuste tuhé mýdlo
Dalším trikem proti zamlžování je film z tuhého mýdla. „Na skla udělejte obyčejným mýdlem dvě čáry do kříže a rozetřete je flanelem nebo mikrovláknem na přední i zadní straně brýlové čočky. Vytvoří se film a brýle se pak tolik nemlží. Případně existují i speciální fixy proti mlžení plaveckých brýlí, které by se mohly hodit,“ prozrazuje pár triků Jakub Odcházel, vedoucí optiky VašeČočky.