MUDr. Svatava Háčiková

Od 7. 1. 2014 nastoupí nová paní doktorka MUDr. Svatava Háčiková, specializuje se na aplikaci kontaktních čoček nejen u dospělých, ale i u dětí. Přečtěte si, kde všude paní doktorka pracovala a co ji na práci baví.

Pár slov paní doktorky Háčikové

Kontaktní čočky jsem začala aplikovat v rámci aspirantské práce asi v roce 1983 ve Vývojovém aplikačním centru Okuly Nýrsko, kde jsem taky byla asi od roku 1983–84 zaměstnaná.V letech asi 1991–1992 jsem pracovala v Optice BENO Blachut – aplikace čoček. Od roku 1993 jsem pracovala v oční ordinaci WILENS Prague, která pak někdy asi v roce 2005 se změnou majitele změnila název na Lens centrum (to bylo v Sarajevské, Praha 2) a od roku 2010 do roku 2013 jsem pracovala v oční ordinaci ORC-optika.

Takže praxi v kontaktních čočkách mám asi 29–30 let.

Kontaktní čočky dětem jsem aplikovala už v 80.–90. letech minulého století, kdy to nebyla tak rozšířená záležitost jako nyní. Baví mě na tom to, že s čočkami mohou vidět podobně jako jejich dobře vidící vrstevníci. Že se mohou věnovat i těm aktivitám, kde by jim brýle vadily, že mohou dělat sporty, které by bez čoček dělat nemohly. Baví mne, když vidím, jak jim stoupne sebevědomí bez brýlí s tlustými skly, jak se při dalších návštěvách chovají sebevědoměji a jak třeba prokouknou vzhledově. Jejich údiv, když jim nasadím čočky a ony vykřiknou na maminku, že vidí. Pohled rodičů, kteří koukají na své dobře vidící děti bez brýlí.