Dioptrická skla vyšetření zraku

POČÍTAČOVÁ SKLA

Počítačová skla byla navržena pro práci s monitorem. Tato skla zajišťují velké zorné pole. Zákazníci, kteří mají dioptrie do blízka, v určitý moment přestanou vidět na monitor ostře. Vznikne tak potřeba rozdělit dioptrickou hodnotu do více ohnisek: v horní části obruby je vzdálenost na monitor, v dolní části na klávesnici.

Pro koho (kdy) se hodí počítačová skla?

Ocení je všichni, kdo pracují v kanceláři a potřebují široké zorné pole na počítač i klávesnici, ale také např. muzikanti, pokladní, sekretářky, překladatelé, architekti apod.

Při navržení dobrého designu tohoto typu skla potřebujeme vědět, jakou úhlopříčku monitoru používáte, v jaké vzdálenosti a výšce.

Jestliže při práci používáte více monitorů, je také důležité to zmínit. Vaše pracovní návyky jsou jedinečné a nám záleží na tom, aby pro vás skla byla příjemnou denní pomůckou.

Jaké značky počítačových skel nabízíme?

V naší optice nabízíme počítačová skla Varilux Digitime, která jsou navržena tak, aby odpovídala potřebám lidí trpících vetchozrakostí, kteří pravidelně používají počítače a chytré telefony.

Jaké jsou výhody a nevýhody počítačových skel?

Jedinou nevýhodou může být, že v těchto sklech není zohledněna dioptrie do dálky, a zákazník tak vidí ostře buď na plochu stolu, nebo po místnosti. To je už potom na zvážení každého, jaký typ počítačového skla zvolí.