Dioptrická skla vyšetření zraku výběr brýlí

MULTIFOKÁLNÍ DIOPTRICKÁ SKLA

Zajistí čiré a ostré vidění na všechny vzdálenosti. Jsou skvělým pomocníkem při práci, odstraní nutnost střídat brýle při pohledu do dálky, na střední vzdálenost a na blízko, a navíc vypadají velmi elegantně.

Pro koho (kdy) se hodí multifokální skla?

Multifokální skla jsou přínosem pro každého, kdo už má rozdíl mezi dioptriemi do dálky a do blízka. Ve skle je více fokálů, tedy ohnisek, a ty jsou rovnoměrně rozloženy po skle. V horní části je dálka, pak se zužuje střed a v dolní části je blízková dioptrie. Pro zákazníky, kteří brýle přehazují, je to vítaná kombinace. V jedné obrubě máte hned troje brýle.

Jaké jsou výhody a nevýhody multifokálních skel?

Velkou výhodou těchto skel je, že máte troje brýle v jednom a dioptrie regulujete jen pohybem hlavy. Někdy si oči na nová skla zvykají trošku déle, ale většinou se vše usadí během 14 dnů.

Problémy mohou nastat při chůzi ze schodů nebo při bočním pohledu. Postupně se naučíte hlavu otáčet tak, aby se vaše oči dívaly stále přes místo největší ostrosti, a vše bude přirozené.

Jaké značky multifokálních skel nabízíme?

Nabízíme multifokální skla značky Varilux.

Varilux má celou řadu multifokálních skel. Rozlišují se podle technologií výroby a vybíráme je dle vašich potřeb a aktivit.

  • Varilux Liberty
  • Comfort
  • Physio
  • E Series
  • X Series
  • Road Pilot

X Series je poslední technologií a zajišťuje plynulejší přechody mezi jednotlivými zónami vidění.

Road Pilot jsou navržené pro zákazníky, kteří jsou většinu času za volantem. Mají rozšířené zorné pole do dálky a zvětšují periferní vidění.

Multifokální skla Varilux se vyrábějí i ve variantě sluneční a samozabarvovací (řada Transitions).