brýle pro řidiče Optika Anděl

BRÝLE PRO ŘIDIČE

Špatně změřený zrak je za volantem stejně nebezpečný, jako když si dáte skleničku alkoholu. Při dlouhé jízdě autem je vhodné mít brýle, které vám pomůžou k lepšímu soustředění a rychlejší reakci.

Pro koho jsou určeny

Brýle pro řidiče jsou určeny pro všechny co něco řídí, tedy pro motorkáře, automobilisty. Brýle pro řidiče zvyšují bezpečnost při řízení, snižují únavu očí, napomáhají k ostřejšímu vidění a umožňují tak rychlejší reakci.

Každá technologie je něčím jiná. Jiné je řízení ve dne, jiné je v mlze, šeru a nebo naopak když svítí prudce slunce. Brýle napomáhají při řízení, když vás oslňují protijedoucí vozidla a xenony. Doporučujeme je všem řidičům, zvláště pak těm, kteří často jezdí dlouhé trasy.

Výhody a nevýhody

Brýle pro řidiče mohou mít mnoho různých funkcí: od filtrů, které zlepšují vnímání barev a kontrastů, přes filtry, které redukují světelné odlesky, až po korekci myopie (šerosleposti).

Bohužel nelze dát všechny technologie do jednoho skla. Musíme si vybrat prioritu, nebo mít na řízení dvoje brýle. Vždy je nejlepší přijít si k nám vyzkoušet vzorky a zabarvení skel, abyste zjistili, která vyhovují právě vám.

Některá řidičská skla mají stále zabarvení a zbytkovou barvu, která je většinou do žluta nebo oranžova.

Jaké značky a typy nabízíme

Hoya Daily – filtr, který pomáhá v noci, výrazně redukuje světelné odrazy a zlepšuje vidění do zrcátek.

Hoya Pro – má zbytkovou žlutou barvu, umožní lepší vnímání kontrastů a barev, je zde vyšší eliminace světla.

Essilor Eyedrive – zajistí vám ostrý pohled bez ohledu na počasí, lze kombinovat s povrchovou úpravou Xtractive.

Essilor Eyedrive PRO – kombinace materiálu a povrchové úpravy umožňuje ostré vidění i řidičům s myopií (šeroslepostí) až do -0,4 dioptrie.

Essilor Xtractive – samozabarvovací sklo z technologie Transitions, které se zabarvuje i v autě přes přední sklo. Má zbytkovou barvu, která se zatmaví při větší intenzitě slunečního svitu.

Čivice Driwear – tato polarizační dioptrická skla začínají na zelenožlutém zabarvení, s větší intenzitou slunečního záření se zatmaví do tmavě hnědé barvy.