Dioptrické sklo

ANTIREFLEXNÍ SKLA

Antireflex je povrchová úprava brýlové čočky, která zvyšuje propustnost světla. To je velký bonus, protože vy vidíte jasněji a bez zbytečných odlesků a okolí vám lépe vidí do očí.

Jaké jsou výhody a nevýhody antireflexních skel?

Výhodou antireflexních skel je větší propustnost světla, čímž se vyruší nepříjemné odlesky. Součástí každé antireflexní vrstvy je také vytvrzení proti poškrábání.

Antireflexní vrstvy se liší. Ty nejlepší mají hydrofobní vrstvu, která minimalizuje znečištění a ulehčuje čištění, protože povrch je kluzký a nečistoty se na něm nedrží. U levnějších antireflexních vrstev to tak bohužel není a brýlové sklo se může rychleji znečistit. Každá antireflexní vrstva má jinou barevnou zbytkovou barvu. Vyrábí se v zelené, modré, zlaté a nebo průhledné variantě.

Pro koho (kdy) se hodí antireflexní skla?

Antireflexní skla můžeme doporučit všem, kdo nosí brýle. Pak je už jenom na zákazníkovi, jakou vrstvu zvolí. Pro každodenní používání počítačů a mobilů je v poslední době velmi přínosná antireflexní vrstva, která chrání před modrým světlem. Ta je většinou mírně zabarvená, a tak ji nedoporučujeme při práci s grafikou, protože může ovlivňovat vnímání barevnosti. Čiré antireflexní vrstvy pak nemají omezení, jsou velkým pomocníkem při každodenních činnostech, při jízdě autem, při čtení a psaní atp.