Menu

Příběhy

Osobní příběhy našich klientů mohou být pro vás inspirací.

 

3 pribehy

foto_20Jiří Pěkný, grafik

Potřebuji vidět ostře na obrazovku počítače, kde trávím více jak 9 hodin denně.“

Jiří je grafik a ve volném čase se věnuje divadlu a hraje moc hezké role. Krásně kreslí a když jsme si povídali stěžoval si, že buď vidí na objekt který kreslí, nebo nevidí na blízko.

V současné době nosil brýle na dálku a na počítač trochu slabší, aby se mu dobře pracovalo.

Potřebuje vidět ostře na obrazovku počítače, kde tráví více jak 9 hodin denně.

Nevidí dobře při řízení na navigaci a na palubní desku, což není bezpečné pro jízdu autem.

Hraje tenis a potřebuje vidět dobře na dálku.

Samozřejmě když se učí texty a hraje divadlo, tak potřebuje dobrý kontakt s publikem a přečíst si texty.

Po přeměření v naší optice jsme zjistili, že korekce na dálku je trochu jiná a rozhodně potřebuje dobré brýle na počítač, které uspokojí všechny jeho požadavky. Velké zorné pole a ostrost na všechny vzdálenosti. Obrazovka, klávesnice a  drobnější texty.

Řešení od Optiky Anděl

foto_26

Vybrala jsme pro pana Jiřího multifokál Varilux Physio s antireflexní vrstvou forte. Sluneční brýle jsme vyřešili tím, že má obrubu se slunečním klipem. To krásně vyřešilo jízdu autem. Když mu vadí slunce, rychle si nasadí klip a hezky vidí na navigaci a palubní desku.

Druhé brýle Varilux Digitime na počítač s antireflexní vrstvou Forte.

Antireflexní vrstva Forte: více vrstvá antireflexní vrstva, která má ochranu UV z přední a zadní strany. Je olejofobní a voděodolná. To znamená, že se na ní nedrží prach a voda a krásně se čistí.

A jakou má Jiří osobní zkušenost? Shlédněte krátké video >>>


foto_4Pavel Ovsík, fotograf

„Ulevilo se mi při představě, že bych viděl ostře na počítač, když retušuju fotografie“.

Pavel Ovsík je velmi talentovaný, známý fotograf. Doposud používal samozabarvovací brýle na dálku s dioptrií na pravé oko -2,0 a na levé oko -1,5. Jeho brýle mu vyhovovaly. Nosil na nich šňůrku, protože kdykoliv potřeboval vidět na blízko, musel je sundat. Lékař mu už doporučil i brýle na blízko s dioptrií +1,0 na pravé oko a +0,5 na levé.

Od tohoto momentu Pavel hodně zvažoval, jestli zvolit multifokály a upřímně tomu zpočátku nebyl příliš nakloněn. Pak ale navštívil Optiku Anděl, kde mu byl zrak znovu zkontrolován a výhody multifokálních brýlí pořádně vysvětleny.

Ulevilo se mu při představě, že by viděl ostře na počítač při grafické úpravě svých fotek a nemusel přitom své brýle neustále sundávat jako tomu bylo doposud, kdykoliv mu brýle s diotriemi na dálku překážely.

Takových situací bylo během dne samozřejmě hodně – focení, četba, mobil, práce na PC. Protože pan Pavel neznal ze svého okolí nikoho, kdo multifokály používá, měl obavy, jak si na nové brýle zvykne, zda ho přechody z venku dovnitř nebudou rušit a zda uvidí na všechny vzdálenosti ostře. Zvažoval i nabídku samozabarvovacích skel.

Řešení od Optiky Anděl

foto_10

Panu Ovsíkovi jsme zvolili samozabarvovací šedý multifokál na všechny vzdálenosti 4X s antireflexní vrstvou forte.

Na počítač používá druhé brýle, zvolili jsme brýle digitime  s antireflexní vrstvou forte, kdy při své práci s fotografiemi využívá velké zorné pole.

A jakou má Pavel osobní zkušenost? Shlédněte krátké video >>>

IMG_3960Ivana Hájková, učitelka

„Potřebuji vidět výborně na dálku i na blízko“

Pro paní Ivanu je práce jejím posláním, věnuje se jí poctivě a aby vše zvládala, potřebuje vidět výborně na blízko i na dálku – tedy do třídní knihy, učebnic, na tabuli a zároveň mít dokonalý přehled o všem, co se ve třídě děje. Práce s dětmi Ivanu baví, podnikají spolu výlety a společný čas tráví hodně aktivně.

Donedávna nosila multifokální brýle, vyhovovaly jí přibližně 4 roky, střídala dvoje, jedny čiré a druhé plně zabarvené proti slunci. Brýle používala při řízení auta, na čtení i při práci s počítačem. Pro běžné denní úkony jsou pro paní Ivanu multifokály nepostradatelné. Bohužel v posledních týdnech cítí, že už to není ono. Brýle jakoby byly slabší, pomáhá si záklonem hlavy a prostor na čtení se jí rapidně zmenšil.

Co se týče koníčků, paní Ivana ráda hraje na kytaru a zpívá. Ani zde se bez brýlí neobejde, potřebuje vidět na noty a předlohu. Také často jezdí na kole.

Své brýle už prakticky nesundává.

O tak zvaných office sklech, které jsou vhodné k práci s počítačem, zatím neslyšela. Díky těmto sklům je možné se dívat na počítač zpříma a tím zvětšit své zorné pole. Paní Ivaně by poskytly hledané pohodlí, přece jen u počítače tráví několik hodin denně.

Řešení od Optiky Anděl

Paní Hájkovou jsme změřili, zjistili její nejlepší dioptrie a navrhli pro ni nové multifokální brýle od firmy Essilor Varilux Physio a k nim Varilux digitime pro práci s počítačem. Využili jsme akci 1+1, kdy můžeme pořídit dvoje multifokální brýle za cenu jedněch.

Protože paní Ivana tráví celý den pod umělým osvětlením, přidali jsme ještě antireflexní  povrchovou úpravu Crizal Prevencia, která má  malé zabarvení a chrání oči před umělým modrým světlem. Zákaznice si tuto  úpravu velmi pochvaluje, protože je trochu světloplachá a při nošení brýlí cítí i v tomto směru úlevu.

Varilux digitime využívá Ivana při práci s počítačem, její zorné pole se příznivě zvětšilo a ona tak může pohodlně připravovat zápisky svým žákům.

foto_30Petr Veselý, novinář

„První brýle na čtení jsem potřeboval asi v osmačtyřiceti, o sedm let později zjistili v Optice Anděl, že vidím hůř i na dálku. Pavla Vedralová, majitelka optiky, mi navrhla, jestli si nechci nechat udělat multifokály.

To se mi líbilo, jedněmi brýlemi bych zkorigoval obě vady.

I když už tehdy se mě Pavla ptala, jestli bych si nechtěl udělat brýle typu office. To jsou také multifokály, ale řeší vidění jen asi do 2 metrů a hodí se hlavně pro práci s počítačem. Mě to připadalo jako zbytečný luxus a vyhazování peněz.

Klasické multifokály mi několik let fungovaly výborně, a to i u computeru. Jenže v posledním roce jsem u obrazovky musel zvedat hlavu výš, než je přirozené a příjemné, abych dobře viděl. Zrak se mi totiž dál pomalu zhoršuje. A mě pak z toho záklonu pobolívalo za krkem.

Bylo jasné, že potřebují nové multifokály. Tentokrát jsem se ale rozhodl, že si nechám udělat i brýle office.

Trávím u počítače až nerozumný počet hodin, a tak si tenhle „luxus“ zasloužím. Zjistil jsem, že s nimi člověk vidí na obrazovku opravdu lépe a nebolí ho tolik oči, i když pracuje dlouho. Pokud je náhodou zapomenu doma, zvládnu v zaměstnání psát i s běžnými multifokály, ale je to určitě únavnější a kvůli ne úplně ideálnímu sklonu hlavy víc protestuje i krční páteř.“

A jakou má Petr osobní zkušenost? Shlédněte krátké video >>>

Zůstaňte v obraze

Pečujeme o vaše zdraví. Jednou za měsíc vám zašleme praktické tipy.

obalka

E-book zdarma: Jak se vyhnout komplikacím při nošení kontaktních čoček?

Několik praktických tipů od specialistky na kontaktní čočky MUDr. Svatavy Háčikové.

Stáhnout zdarma