Sportovní brýle se žlutými skly Optika Anděl

SPORTOVNÍ DIOPTRICKÉ BRÝLE

Sportovní brýle se vyrábí ve variantách:

  • sportovní brýle s dioptrickým adaptérem na kolo (cyklistické dioptrické brýle),
  • lyžařské dioptrické brýle,
  • plavecké dioptrické brýle,
  • dioptrické potápěčské masky.

Sportovní dioptrické brýle

Brýle pro sportovní aktivity, jako např. na lyže, na kolo nebo na plavání či potápění, se vyrábějí z vysoce odolného materiálu. Na vnitřní straně sportovních brýlí je dioptrická vložka (adaptér), což je vlastně brýlová obruba z průhledného plastu. Do ní se zabrušují dioptrická skla dle požadavků zákazníka. Tato vložka se upevňuje na nosník brýlí a vy se díváte skrz tuto vložku.

Výhodou je zejména to, že pokud se vám dioptrie časem změní, můžete používat stále stejné sportovní brýle a necháte si předělat pouze čočky v dioptrickém adaptéru. Obvykle je do dioptrických sportovních brýlí použitelná jakákoliv dioptrie.

Skla u těchto obrub jsou buď fixně zabarvená, nebo výměnná. Ve druhém případě si každý může zvolit odstín, jaký mu vyhovuje.

V nabídce Optiky Anděl máme skla bílá, žlutá nebo skla zbarvená do hněda.

Dioptrické plavecké brýle

U plaveckých dioptrických brýlí se zpravidla mění celý segment. Zákazník si objedná vložky se svou dioptrií, které mu následně do plaveckých brýlí nasadíme.

Součástí brýlí je pásek kolem hlavy a nastavitelné nosníky. Jsou odolné vůči chloru a soli a dokonale přilnou na obličej.

Potápěčské dioptrické brýle

U potápěčských dioptrických brýlí se buď vymění dioptrická přední maska, nebo jsou použity dioptrické vložky, do kterých se zabrušuje sklo. Jsou skvělé pro milovníky potápění a šnorchlování, protože vám umožní ostré vidění i pod vodou. Nastavitelný pásek drží masku na hlavě a vodotěsný otvor pro nos pomáhá vyrovnávat tlak.

Ukázky sportovních brýlí