Menu

Sluneční a sportovní brýle

Dospělí-sluneční a sportovní brýle V Optice Anděl nabízíme široký výběr slunečních obrub známých značek, Ray-Ban, Vogue, Adidas a další.

SLUNEČNÍ BRÝLE A SKLA

Crizal Sun

Pokud běžně nosíte dioptrické brýle, dobrou variantou jsou sluneční dioptrická skla. Dají se zabrousit do slunečních obrub, takže vypadají jako módní doplněk. Můžeme Vám je zhotovit v jakémkoliv odstínu a zabarvení i s antireflexní vrstou. Dioptrická sluneční skla vždy vybíráme s ohledem na Vaše aktivity – řízení auta, letní a zimní sporty nebo pro běžné nošení. Dioptrická sluneční skla chrání vaše oči před UV zářením. U firmy Essilor se tato sluneční skla nazývají Crizal Sun.

Polarizační skla

Polarizační skla jako např. Xperio poskytují dokonalou ochranu před UV zářením.

Eliminují nebezpečné oslňující odlesky a odrazy. Jsou vhodné pro řidiče, zlepšují čas reakce řidiče automobilu. Umožňují čisté vidění a naprosto přirozené podání barev při slunečném počasí.

Zvláště vhodná jsou tato polarizační skla pro vodní sporty (jak např. plachtění a rybaření) a zimní sporty, kdy jsou oči  pod neustálým stresem ze slunečního záření, které se odráží od rovné plochy (voda, sníh a led).

 

Fotogalerie

SPORTOVNÍ BRÝLE A SKLA

Brýle pro sportovní aktivity jako např. na lyže, na kolo nebo na plavání či potápění se vyrábějí z vysoce odolného materiálu. Na vnitřní straně sportovních brýlí je dioptrická vložka (adaptér), což je vlastně brýlová obruba z průhledného plastu. Do ní se zabrušují dioptrická skla dle požadavků zákazníka. Tato vložka se upevňuje na nosník brýlí a vy se díváte skrz tuto vložku.

Výhodou je zejména to, že pokud se vám dioptrie časem změní, můžete si nechat předělat pouze čočky v dioptrickém adaptéru a použít stále stejné sportovní brýle. Obvykle je do dioptrických sportovních brýlí použitelná jakákoliv dioptrie.

Skla u těchto obrub jsou buď fixně zabarvená nebo výměnná. V druhém případě si každý může zvolit, jaký odstín mu vyhovuje. V nabídce Optiky Anděl máme skla bílá, žlutá nebo do hněda zbarvená.

Sportovní brýle se vyrábí v těchto variantách: 

dioptrické potápěčské masky, plavecké dioptrické brýle, sportovní brýle s dioptrickým adaptérem na kolo (cyklistické dioptrické brýle), lyžařské dioptrické brýle

Dioptrické plavecké a potápěčské brýle

U plaveckých dioptrických brýlí se zpravidla mění celý segment. Zákazník si objedná vždy sklo se svou dioptrií, které mu následně do plaveckých brýlí nasadíme.

U potápěčských dioptrických brýlí se buď vymění dioptrická přední maska nebo jsou použity dioptrické vložky, do kterých se zabrušuje sklo.

Fotogalerie

Zůstaňte v obraze

Pečujeme o vaše zdraví. Jednou za měsíc vám zašleme praktické tipy.

E-book zdarma: Jak se vyhnout komplikacím při nošení kontaktních čoček?

Několik praktických tipů od specialistky na kontaktní čočky MUDr. Svatavy Háčikové.

Stáhnout zdarma