Menu

Okluzory

Optika Anděl Okluzory

Okluzor je prostředek k zakrytí oka používaný při léčbě dětské šilhavosti a tupozrakosti. 

Děti nosí okluzory tak často, jak jim to doporučí oční lékař. Mohou zakrývat oči střídavě nebo pouze jedno oko. Nosí se tak dlouho, dokud se zrak dítěte nezlepší.

Dětem doporučujeme okluzory náplasťové, antialergické a látkové.

Náplasťový okluzor musí sahat do poloviny kořene nosu. Na noc okluzor odstraníme, kůži ošetříme krémem na obličej. Okluzor přilepíme na kůži obličeje tak, aby dokonale kryl lépe vidoucí oko. Výhodou těchto okluzorů je dokonalé zakrytí oka.

Ortopad

Tento okluzor je vyroben ze zvlášť měkké a prodyšné netkané textilie se speciální povrchovou vrstvou nepropouštějící světlo na jedné straně, a za tepla tavnou přilnavou vrstvou nedráždící pokožku na straně druhé.

Baleno po 100 ks. Vyrábí se v bílé, tělové a barevné variantě (pro kluky a pro holčičky).

Okluzor náplasťový Pro–opta Junior Mini a Maxi

Nové velikosti náplastí jsou speciálně vytvořeny pro anatomii a velikost dětských očnic. Junior Mini je určen pro kojence od 8 měsíců a Junior Maxi pro děti do jedenácti let. Každá náplast perfektně sedí – i při dětských hrách.

Okluzor Opticlude 3M

Oční náplasti Opticlude s hypoalergenní nosnou vrstvou z pásky 3M™ Micropore™ lze snadno nalepovat a odstraňovat s minimálním traumatizováním kůže, zatímco jedinečné samolepicí lepidlo udržuje náplast na místě po celou dobu zakrytí oka.

Látkový okluzor je pohodlný a příjemný na nošení. Musíme ale dbát na to, aby byl správně uchycen v brýlové obrubě. Dítě nesmí podkukovat  a oko musí být v absolutním temnu.

Tipy pro děti na rozvoj zrakové ostrosti

www.detskeoci.cz 

Příručky pro rodiče Hravě proti tupozrakosti

Fotogalerie

Zůstaňte v obraze

Pečujeme o vaše zdraví. Jednou za měsíc vám zašleme praktické tipy.

E-book zdarma: Jak se vyhnout komplikacím při nošení kontaktních čoček?

Několik praktických tipů od specialistky na kontaktní čočky MUDr. Svatavy Háčikové.

Stáhnout zdarma